Nazywam się Justyna Rucińska. Z wykształcenia jestem psychologiem. Ukończyłam również studia podyplomowe  psychologii zwierząt oraz psychologii sportu, a moją pasją są Konie. W swojej pracy łączę te dwa światy i zajmuję się treningiem i psychologią koni. Jestem również trenerem w ramach kursów internetowych Karen Rohlf od „ujeżdżenia, naturalnie”.

    

Moje zainteresowania jeździeckie skierowane są z jednej strony w stronę ujeżdżenia i jeździectwa akademickiego  (Academic art of Riding), z drugiej zaś, niezwykle pasjonująca jest dla mnie praca z młodymi końmi oraz tzw. trening rehabilitacyjny.

Trenuję konie w myśl idei zrównoważonego rozwoju umysłu i ciała, tak aby osiągać cele klasycznej szkoły dawnych mistrzów i stworzyć ze swoimi koniem relację opartą na partnerstwie. Chcę, aby moja praca z końmi przekładała się na polepszenie ich dobrostanu zarówno w sferze psychicznej i emocjonalnej, jak i w sferze fizycznej. Dlatego również stawiam na mój osobisty ciągły rozwój (never ending self improvement) ucząc się od tak wybitnych trenerów jak  m.in. Berni Zambail (PNH), Marius Schneider (Academic Art of Riding by Bent Branderup), Manolo Mendez (Dressage for Welness), David Lichman (PNH) oraz uczestnicząc w wielu konferencjach.


Zgłębianie zagadnień związanych z psychologią koni, klasycznym i akademickim jeździectwem, pozwala na podniesienie efektywności i jakości porozumienia się z końmi, nie tylko mi, ale i innym, którym tę wiedzę mogę przekazać.


© Justyna Rucińska - Szkolenie Koni